Funkcjonariusze służby więziennej codziennie wykonują niesamowitą pracę, a ich zaangażowanie zapewnia bezpieczeństwo nie tylko w murach aresztów czy zakładów karnych. Dzisiejsza promocja oficerska w Kaliszu, to święto, które pokazuje jak wielu młodych ludzi chętnie bierze na siebie odpowiedzialność za funkcjonowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Kalisz to miejsce wyjątkowe dla służby więziennej – tutaj szkoli się osoby, które zdecydowały się wypełniać tę niełatwą i wywołującą wiele emocji pracę. Promocja oficerska jest natomiast świętem szczególnym nie tylko dla funkcjonariuszy, którzy wchodzą na kolejny szczebel swojej zawodowej kariery, ale także dla dumnych z nich rodzin. O tym, jak ważny  jest to moment świadczy też zainteresowanie ze strony gości – przedstawicieli innych służb mundurowych,  urzędów centralnych czy Premier Ewy Kopacz.

Cieszę się, że mogłem być świadkiem tej uroczystości. Wierzę, że jeszcze nie raz będzie mi dane towarzyszyć funkcjonariuszom służby więziennej podczas ich święta.

facebook