Budynek sądu to wizytówka wymiaru sprawiedliwości. Dzisiaj oficjalnie otwarte zostało nowoczesne Biuro Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego i Rejonowego w Szczecinie – cieszę się, że systematycznie modernizujemy obiekty sądownictwa.

Codzienna praca sędziów i pracowników sądów przyczynia się do wzmacniania pozycji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Obchody 70-lecia sądownictwa szczecińskiego pokazały jak wiele można osiągnąć dzięki systematycznym działaniom.

Cieszę się, że co roku mogę być świadkiem świetnej zabawy organizowanej z dużym rozmachem i radością. Zaangażowanie uczestników, kolorowa kawalkada i wystrojone gospodarstwa robią niesamowite wrażenie – dziękuję za zaproszenie, wracam za... więcej...

Praca strażnika miejskiego jest niezwykle odpowiedzialna, wymagająca dużego zaangażowania i empatii. Zabrzańska Straż Miejska od blisko 25 lat strzeże porządku publicznego.

Współpraca biznesu i samorządu stanowi podstawę efektywnego rozwoju przedsiębiorczości. Zabrzański „piknik w rytmie firmy” to idealna okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami, integracji biznesu i dobrej zabawy.

Pierwszy września to wyjątkowa data. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej i początek nowego roku szkolnego. Cieszę się, że mogłem dziś uczestniczyć w uroczystościach w Zabrzu i Gliwicach oraz biegu patriotycznym w Katowicach.

Sprawne funkcjonowanie aresztów śledczych ma istotne znaczenie dla funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Pracownicy i funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Gdańsku pokazują, jak wiele zależy od zaangażowania w wykonywanej przez siebie pracy.

Sądy apelacyjne są istotnym elementem polskiego sądownictwa. Instancyjność sprawia, że często zajmują one się sprawami wyjątkowo skomplikowanymi. Spotkanie w SA w Gdańsku było idealną okazją do wymieniania się swoimi spostrzeżeniami dotycz... więcej...